Zedoxi
ثبت نام
ورود
 
 
يکشنبه ۱۲ دي ماه ۱۳۹۵
علیرضا ضیایی
پیشرفت تکنولوژی طوری سرعت گرفته، که شاید گفتن اینکه از رویا پردازی انسانها جلو زده و یا غیر قابل پیش بینی شده، اغراق نباشد. به طور مثال شاید کمتر کسی 10 سال پیش فکر میکرد که فرا گیر شدن گوشی های هوشمند، باعث شود شبکه هایی اجتماعی بتوانند با چنین سرعتی انقلاب رسانه‌ایایجاد کنند. یا اینکه چندین سال پیش کسی حتی فکر این نبود، که زیر اعماق آب بتواند با گوشی خود فیلم برداری کند؛ اما امروز این امکان امری کاملا بدیهی و قابل درک است. از همین رو نمیتوان گفت یا به سختی میتوان حدس زد که فردا چه در انتظار ماست.

یکی از این تکنولوژی هایی جدید که شاید الان کمی درکش سخت باشد، اسمارت فونهایی تاشو است. شرکتهایی صاحب نام به منظور کسب بیشتر سهم بازار، و معرفی خود بعنوان اولین شرکت ارائه دهنده تکنولوژی جدید هر روزه به دنبال نوآوری و خلاقیت جدید میگردند. همانطور که گفتیم نوآوری جدیدی که در حال حاضر رویی بورس قرار گرفته، اسمارت فونهایی تاشو است. اسمارت فونهایی که با وجود صفحه نمایش بزرگ به لطف این تکنولوژِی جدید بسیار راحت تر حمل  میشوند.

شرکت کره‌ای سامسونگ به نظر میرسد برای پیشی گرفتن از سایر رقبا قصد دارد تا سال آینده از این تکنولوژی بر روی پرچمدار خود استفاده کند؛ البته مسلما بغییر از سامسونگ شرکت هایی مشهوری همچون اپل نیز به دنبال این تکنولوژِی هستند. طبق پیش بینی هایی صورت گرفته این نوع تکنولوژی تا سال 2019 به محبوبیت قابل توجهی میرسد، و برای همین، همانطور که گفتیم شرکت هایی صاحب نام از این تلکنولوژی استفاده خواهند نمود.

ZEDOXI

اما آیا واقعا اپل که در استفاده و به کار گیری از امکانات جدید سختگیر است، از این نوآوری استفاده میکند؟

برای طراحی یک گوشی تاشو باید از صفحه نمایش OLED استفاده نمود، چرا که ال سی دی قابلیت انعطاف پذیری همانند OLED را ندارد. شرکت اپل که تا پیش از این از  صفحه نمایش OLED استفاده نکرده بود، ظاهرا تصیمیم گرفته سال آینده و برای پرچمدار جدیدش از این تکنولوژی استفاده کند؛ که این اتفاق  را میتوان یک قدم در جهت استفاده از این تکنولوژی جدید دانست. از سویی دیگر انتظار میرود حدود 3 الی 5 شرکت صاحب نام قصد تولید گوشی هایی هوشمند تاشو، را داشته باشند، تا جایی که تولیدات این نوع از گوشی‌ها به 20 درصد از تولیدات کل برسد. برای همین به نظر نمیرسد که اپل از این بازار بی بهره ماند.
 
با توجه به ادعایی سایت Korea Herald در حال حاضر در دنیا یک شرکت تولید کننده به نام Kolon وجود دارد، که قابلیت تولید چنین صفحه نمایشی را دارد. این شرکت برای فروش محصولات خود به دو شرکت سامسونگ و الجی اعلام آمادگی نموده، و همینطور عنوان نموده که: اولین گوشی هایی هوشمند تاشو شعاع 5 میلی متری خواهند داشت، که باعث میشود اندازه‌ی گوشی در حالت خمیده به اندازه یک کیف پول در آید.

البته سایز ایده آل برای قطر این گوشی‌ها 1 میلی متر است؛ اما چون ممکن است استحکام لازم را نداشته باشد، بنابراین ابتدا با همان شعاع 5 میلی متری طراحی میشود، و سپس قطر آن کاهش میابد. شرکت KOLON  طراحی این نوع از صفحه نمایش را در ماه آگوست به پایان رسانده،  و پیش بینی میشود تا سال 2018 تولید این گونه از محصولات به 100 میلیون واحد برسد.

در نهایت، باید دید چه شرکتهایی در استفاده از این تکنولوژی جدید پیشرو هستند، و  شرکت اپل که در به کار گیری تکنولوژی جدید وطراحی تازه سخت گیر است، چگونه از آن برای آیفون و آیپد خود استفاده میکند. به خصوص برای آیفون که پس از چهار نسل شکل ظاهری متفاوتی پیدا میکند.

ZEDOXI  
نظر خود را به اشتراک بگذارید
 
* نام :
ایمیل :
* شرح نظر :
* کد امنیتی :
 
ثبت نظر
کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به زدوکسی‌‌ می‌باشد
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
ثبت نام
فراموشی رمز عبور
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
جهت ثبت تجربه خرید خود باید دارای حساب کاربری باشید !!!
چنانچه دارای حساب کاربری هستید، بر روی دکمه ورود کلیک کرده و در غیر این صورت بر روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.
ثبت نام
ورودمتاسفانه صفحه مورد نظر شما پيدا نشد!
zedoxi.comzedoxi.com - ظثیخطه.زخئ - صصص.ظثیخطه.زخئ