Zedoxi
ثبت نام
ورود
 
 
علیرضا ضیایی

برای بسیاری از کاربران و مصرف کننده گان گوشی های هوشمند، مسئله امنیت، عملکرد و عمر باتری بسیار حیاتی است؛ در واقع میتوان گفت برای همه‌ی مصرف کننده گان حائز اهمیت است. و در بسیاری از موارد با رعایت چند نکته ساده و کنترل آن میتوان به مقدار قابل توجهی از رضایت رسید؛ اما باید با راه کار های آن آشنا شد.

به همین منظور در این مقاله به معرفی 5 راهکار برای افزایش امنیت،عملکرد و عمر باتری برای سیستم عامل ios پرداخته ایم.

 Location services  
تصور اینکه تا قبل از گسترش تکنولوژِی و نبود امکانی همچون Location services چه میکردیم کمی  دشوار است. در حال حاضر شما با فعال کردن Location services خود، این اجازه را به برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها میدهید که بتوانند موقیعت شما را لحظه به لحظه شناسایی کنند. این امکان بسیار میتواند برای شما مفید باشد، به طور مثال اگر شما بخواهید بهترین مسیر از لحاظ کمتر بودن ترافیک را پیدا کنید، و یا بخواهید از مبدا خاصی به مقصد مورد نظرتان هدایت شوید، کافی است Location services خود را فعال کنید و به برنامه مسیر یابی خود بروید و از آن به راحتی بهره مند شوید. یا آگاهی از شرایط آب و هوای مکان خود و یا در خواست تاکسی به محل حضور شما. 

اینها بخشی از امکاناتی است که Location services  برای کاربران ایجاد میکند. اما فعال بودن Location services به طور دائمی میتواند هم عمر باتری شما را کاهش دهد، و هم از از لحاظ امنیتی میزان امنیت شما را کم تر کند. به همین منظور ابتدا پیشنهاد میشود که در مواقعی که نیاز دارید Location services خود را روشن کنید؛ چرا که فعال بودن همیشگی آن باعث میشود از میزان شارژ باتری شما به مقدار قابل توجهی بکاهد.

 همانطور که گفتیم با وجود برنامه های فراوان و متعدد که بعضی از آنها برای کاربران حیاتی محسوب میشود،  بهتر است در مواقعی که حتی نیاز به روش کردن Location services دارید، برای آن  دسته از برنامه‌های خاص، این  اجازه را به شناسایی موقیعت شما توسط اپلیکیشن ندهید. همینطور برای برنامه های دیگر هم که خیلی نیاز به Location services ندارد، میتوانید گزینه
While Using را انتخاب کنید؛ با انتخاب این گزینه در واقع شما وقتی به اپلیکیشن اجازه میدهد که موقیعت شما راشناسایی کنند، که در حال استفاده از آن باشید . البته برنامه های همچون مسیر یابی یا آب و هوا نیاز دارند که موقیعت شما را به طور متواتر شناسایی کنند، از همین رو آنها را در حالت Always قرار دهید. 

روند انجام این اقدامات:
 به 
Settings  بروید Privacy را انتخاب کنید، Location services خود را فعال کنید. سپس مشاهده میکنید که برنامه های که قابلیت شناسایی موقعیت شما را دارند لیست میشوند. برنامه های که برایتان مهم هست و مایل نیستید به آنها دسترسی پیدا شود را مشخص کنید، و برایشان حالت Never را انتخاب کنید. همینطور برای برنامه های که به شناسایی موقیعت شما به صورت لحظه‌ی نیاز ندارند، حالت While Using را فعال کنید و در نهایت برنامه های همچون مسیر یابی یا پیش بینی آب و هوا که به شناسایی لحظه نیاز دارند را در حالت Always قرار دهید.

اقدام این کارهای ساده باعث میشود هم مصرف باتری شما کاهش پیدا کند هم میزان امنیت شما بیشتر شود.
ax

 

Background App Refresh 

یکی دیگر از عواملی که عمر باتری آیفون را کاهش میدهد، اپلیکیش های است که Background App Refresh برای آنان فعال هست، و در پس زمنیه آنها را به روز میکنددر واقع با فعال بودن Background App Refresh، به برنامه‌ها شما اجازه میدهد که به صورت لحظه به لحظه با مصرف اینترنت به روز رسانی شوند. شما میتواند با غیر فعال کردن این امکان برای برنامه های غیر کاربردیتان از به روز رسانی آنها جلوگیری کنید تا هم از مصرف باتری و هم از مصرف اینترنت جلوگیری کنید. 

برای غیر فعال کردن Background App Refresh به شکل زیر عمل کنید:

به  
Settings  بروید، General را انتخاب کنید، به Background App Refresh وارد شوید. در این بخش لیست برنامه‌ها نمایش داده میشود، به روز رسانی برای آنهایی که برایتان از اهمیت کمتری برخوردار است را غیر فعال کنید.

axAuto-Brightness
روشی بسیار ساده برای افزایش شارژدهی باتری شما فعال بودن Auto-Brightness است. در واقع این امکان به صورت پیش فرض فعال است، کافی است آنرا غیر فعال نکرده باشید. برای بررسی این موضوع به 
Settings  بروید، Display & Brightness را انتخاب کنید، و سپس مشاهده کنید که Auto-Brightness فعال است یا غیر فعال. در صورتی که فعال بود به همان حالت رها نمایید، و در صورتی که غیر فعال بود آنرا فعال کنید تا باتری شما عمر بیشتری کند. 

ax

 


Delete apps

بسیاری از کاربران بروی گوشی هوشمند خود اپلیکیشن و برنامه های دارند که مدتها است که حتی آنها را یکبار هم باز نکردند. اگر میخواهید آیفون شما هم فضای بیشتری پیدا کند، هم سرعت و عملکرد بهتری، همین الان این برنامه های غیر کاربردی را از دستگاه تان پاک کنید. 

ax


 
 


Reboot


 یک اقدام بسیار ساده و حتی میتوان گقت قدیمی Reboot کردن است. این روش برای کامپیوتر های قدیمی بسیار رایج بود، وشاید برای دستگاهی همچون اپل این اقدام کمی غیر اصولی عنوان شود؛ اما باید بدانید با انجام این کار بسیاری از مشکلات به راحتی برای شما حل میشود و همچنین این اقدام در سریع کردن عملکرد گوشی شما نیز تاثیر دارد. اگر شک دارید امتحان کنید.logo
نظر خود را به اشتراک بگذارید
 
* نام :
ایمیل :
* شرح نظر :
* کد امنیتی :
 
ثبت نظر
کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به زدوکسی‌‌ می‌باشد
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
ثبت نام
فراموشی رمز عبور
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
جهت ثبت تجربه خرید خود باید دارای حساب کاربری باشید !!!
چنانچه دارای حساب کاربری هستید، بر روی دکمه ورود کلیک کرده و در غیر این صورت بر روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.
ثبت نام
ورودمتاسفانه صفحه مورد نظر شما پيدا نشد!
zedoxi.comzedoxi.com - ظثیخطه.زخئ - صصص.ظثیخطه.زخئ