Zedoxi
ثبت نام
ورود
 
 

نشنیده ها درباره الجی

Androidpit
منبع مقاله :
جمعه ۱۷ دي ماه ۱۳۹۵
رضا کریمی
LG، شرکتی که میتوان گفت برای ایرانیان کاملا نام آشناست، و حتی شاید بتوان عنوان کرد: که این برند یکی از پر فروش ترین و یکی از پر آوازه ترین برندهایی موجود در ایران نیز میباشد. این شرکت کره‌ای که البته آوزه جهانی نیز به همراه خود دارد، توانسته سهم خوبی از بازار ایران تا به اکنون کسب نماید، تا جایی که اقرار نیست بگویم بسیاری از شهروندان ایرانی حداقل از یکی از محصولات این شرکت بهره مند هستند، البته ال جی در کنار دیگر برند هم وطنی خود، یعنی سامسونگ در ایران سهم خیلی بیشتری کسب کرده‌اند، در واقع باید بگویم کره سهم قابل توجه‌ی در بازار ایران بدست آورده.
 

از همین رو با توجه به اینکه برند LG برای ایراینان شناخته شده هست و قابل اهمیت نیز میباشد، خالی از لطف نیست مقاله "5 رویداد مهم درباره ال جی" را مطالعه کرد.


1-تاریخچه نام ال جی
لازم نیست بگویم که نام ال جی مخفف شده است، اما شاید چرایی آن را ندانید. درسال 1947 شرکت الجی به عنوان محصول شیمایی صنعتی برای محصولات خانگی تشکیل شد، از سویی دیگر شرکتی در سال 1958 به نام گلد استار  که محصولات الکترونیک تخصصی به فروش میرساند تاسیس شد، در واقع هم اکنون شرکت ال جی ادامه دهنده راه  گلد استار است.

در سال 1995 این دو شرکت تصمیم گرفته‌اند که با هم یکی شوند، اما به دلیل طولانی شدن اسم آنها بنا شد نام ال جی برای شرکت جدید حفظ شود، و از آن به بعد ال جی نام شرکت عنوان شود. از همین رو نام گلد استار کنار گذاشته شد.

 

2-مقر ستاد اصلی ال جی در فرانکفورت آلمان
همانند سایر شرکت هایی صاحب نام و غول پیکر که در اورپا صاحب یک ستاد اصلی هستند، ال جی نیز در فرانکفورت آلمان ستاد اصلی خود را مستقر کرده. البته نا گفته نماند ال جی در ابتدا در لندن صاحب ستاد اصلی بود، اما خروج انگلستان از اتحادیه اورپا از دلایل تغییر مکان نیست. به گفته مدیران سطح بالایی ال جی استراتژیک تر بودن آلمان، این شرکت کره‌ای را موجاب به این جابه جایی نموده؛ به غیر از ال جی شرکت هایی سامسونگ و فیسبوک نیز در حال برسی برای انجام این اقدام مشابه هستند.

3-بحران الجی
با تولید و طراحی گوشی هایی هوشمند متنوع و متعدد چینی با قیمت هایی رقابتی، بازار شرکت هایی صاحب نام همچون ال جی و سامسونگ تحت شعاع قرار گرفته اند.علاوه بر این اتفاقی که برای نوت 7 سامسونگ روی داد،  باعث شد تا این شرکت مقداری از دارایی هایی خود را از دست بدهد؛ اما با وجود اینکه برای شرکت هم وطنش ال جی اتفاق خیلی  جدی رخ نداد، اما نشانه هایی از کاهش مشتری یا به اصطلاح بخار شدن متشریان این شرکت دیده میشود. به طوریکه که میزان درآمد سه ماهه گذشته ال جی حدود 19.9 میلیارد بوده و این بدان معناست که فروش این شرکت به میزان 23 درصد از سه ماهه مشابه سال 2015 کاهش یافته.

اطلاعات مفید موبایل،بررسی تخصصی گوشی،نظرات مفید گوشی ها-زدوکسی

 

این میزان فروش در خود کشور کره با 41 درصد کاهش روبه رو شده، که آمار بسیار قابل تاملی برای الجی به حساب‌‌ می‌آید، و با وجود اینکه از G5  استقبال نسبتا خوبی شده بود، اما به این کسب و کار کمک شایانی ننموده است.

4- مقام دوم ال جی در میزان فروش تلویزیون سال 2015
کره جنوبی با افتخار به دو برند بزرگ خود یعنی سامسونگ و ال جی، توانسته بیشترین سهم بازار تلویزیون را کسب نمایید. سامسونگ با 21 درصد و ال جی با 16 درصد از سهم بازار به ترتیب در میان ده‌ها برند مطرح، رتبه هایی اول و دوم را معطوف خود نموده اند. بعد از سامسونگ و الجی سونی با در دست داشتن 6.5 درصد از سهم بازار در رتبه سوم قرار گرفته، البته این نکته ناگفته نماند با وجود سهم قابل قبول بازار توسط ال جی اما این شرکت با کاهش فروش در این بازار نیز رو به رو شده، و باید منتظر ماند و دید در سال 2016 ال جی با توجه به برندهایی متنوع چینی و با کیفیت ژاپنی به چه میزان فروشی دست‌‌ می‌یابد.

5-روابط شکرآب سونی و الجی
اینکه شرکت هایی بزرگ برای هم در دسر درست کنند اتفاق جدید و یا نادری نیست، در سال 2010 ال جی با کپی از یکی از ایده هایی سونی دچار در دسر شد؛ و باعث شد شرکت سونی از ال جی شکایت کند، و در پی قرامت از الجی باشد. 

همچنین در سال بعد اینبار داستان بر عکس میشود، و ال جی از سونی شکایت میکند. تا جایی که باعث میشود دادگاه اجازه فروش PES 3 را به سونی ندهد. اما با حل فصل شدن قضیه بالاخره این موجوز به سونی داده میشود.
 
در نهایت، با وجود اینکه به سختی میتوان الجی را شرکت پیشرو در عرصه تکنولوژی دانست؛ اما باید به یاد داشت تکنولوژی ال جی در زمینه هایی مختلف به کمک انسانها و به طور کلی بشر آمده، و همچنین این شرکت برای کشور خود ارزش افزوده بسیار قابل توجهی ایجاد کرده. در واقع ال جی توانسته محصولات خود را در شرق ترین نقطه دینا تا غرب ترین نقطه دنیا به فروش برساند، از همین رو میتوان گفت بخشی از پیشرفت کره مدیون دو غول بزرگ تکنولوژِی سامسونگ و الجی است.


اطلاعات مفید موبایل،بررسی تخصصی گوشی،نظرات مفید گوشی ها-زدوکسی
نظر خود را به اشتراک بگذارید
 
* نام :
ایمیل :
* شرح نظر :
* کد امنیتی :
 
ثبت نظر
کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به زدوکسی‌‌ می‌باشد
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
ثبت نام
فراموشی رمز عبور
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
جهت ثبت تجربه خرید خود باید دارای حساب کاربری باشید !!!
چنانچه دارای حساب کاربری هستید، بر روی دکمه ورود کلیک کرده و در غیر این صورت بر روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.
ثبت نام
ورودمتاسفانه صفحه مورد نظر شما پيدا نشد!
zedoxi.comzedoxi.com - ظثیخطه.زخئ - صصص.ظثیخطه.زخئ