Zedoxi
ثبت نام
ورود
 
 

اپل در سراشیبی

Gsmarena
منبع خبر :
يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ماه ۱۳۹۵
سید علیرضا ضیایی

طی گزارشی که از درآمد و عملکرد شرکت اپل در ابتدایی سه ماه دوم سال 2016 منتشر شده نشان از آن دارد که برند اول دنیا در سراشیبی قرار گرفته. با زدوکسی همراه باشید 
طی گزارشی که از درآمد و عملکرد شرکت اپل در ابتدایی سه ماه دوم سال 2016 منتشر شده نشان از آن دارد که برند اول دنیا در سراشیبی قرار گرفته، و در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته فروش نا امید کننده‌ای را داشته است.

به عنوان مثال درآمد اپل در زمان مشابه پارسال 13.6 میلیون دلار بوده که امسال به 10.5 میلیون دلار کاهش یافته؛ از همین سو فروش آیفون در مقایسه با سال گذشته از 61 میلیون دستگاه به 51 میلیون دستگاه تنزل پیدا کرده که در واقع کاهش 16 درصدی را برای اپل به همراه داشته، همین کاهش باعث شده که درآمد اپل از فروش آیفون از 40 میلیون دلار به 32 میلیون دلار تنزل یابد و ضرری 8 میلیون دلاری را برای اپل در پی داشته باشد.

طبق این شرایط و این رویکرد انتظار میرود که این افت فروش در سه ماهه بعدی سال 2016 نیز تکرار یابد، به گفته‌ای خود این شرکت میزان تقاضایی که از دو پرچمدار خود یعنی 6 و 6 پلاس بعمل آمد، بسیار فوق العاده و خیره کننده بود اما این میزان تقاضا دیگر برای سری جدید تکرار نشد. درآمد شرکت اپل در زادگاه خود 10 درصد در چین و قسمتی از آسیا و همچنین اقیانوسیه 25 و 26 درصد کاهش پیدا کرده اما شرایط برای اپل در همه نقاط به این بدی نسیت و اپل در ژاپن نه تنها که میزان سودش کاهش نیافته بلکه با رشد 24 درصدی نیز همراه بوده.

 
iphone

تولید دیگر اپل، آی پد هم شرایط مساعدی ندارد و روند نزولی را سیر میکند به طوریکه با کاهش 19 درصدی فروش، مواجه شده و از 12.60 میلیون دستگاه به 10.25 میلیون دستگاه کاهش یافته است. مک هم چنین شرایطی پیدا کرده و با کاهش فروش 12 درصدی رو به رو شده است.

 تیم کوک اما اینگوه عنوان میکند: که در مقابل فشار هایی نزولی اقتصاد کلان کشور آمریکا تیم اپل به خوبی و با قدرت عمل کرده و حتی کوک مدعی شده که توانسته‌اند نسبت به این شرایط رشد خود را ادامه دهند و از این بابت هم خوشحال هستند،  کوک عنوان کرده که اپل در راه رشد است و آنرا نیز ادامه میدهد.

همانطور که میدانید شرکت اپل محصولات متنوعی از ساعت هوشمند، تلویزیون،آی پود و همچنین هندزفری (علاوه بر سه محصول اصلی خود یعنی آیفون،آی پد و مک ) تولید میکند که آن دسته از تولیدات شرایط بهتری نسبت به تولیدات اصلی دارند طوریکه توانسته‌اند به رشد 30 درصدی نیز دست پیدا کنند که به گفته‌ی CFO  این شرکت رشد اپل در این تولیدات بیشتر از همه مدیون ساعت هوشمند اش است.

در نهایت بازهم طبق پیش بینی های که از قبل عنوان شده و حتی خوش یوم نبودن امسال برای اپل نیز طبق همین پیش بینی‌ها گفته شده بود، سال سختی برای اپل انتظار میرود و این شرکت شاید بتوان گفت برای اولین بار مقابل همچین بحرانی قرار گرفته و باید دید که رویکرد تیم اپل چه خواهد بود و سرنوشت اپل را به کجا خواهد برد.


منبع:Gsmarena
logo

 
ویدئوهای خبری مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگذارید
 
* نام :
ایمیل :
* شرح نظر :
* کد امنیتی :
 
ثبت نظر
کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به زدوکسی‌‌ می‌باشد
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
ثبت نام
فراموشی رمز عبور
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
جهت ثبت تجربه خرید خود باید دارای حساب کاربری باشید !!!
چنانچه دارای حساب کاربری هستید، بر روی دکمه ورود کلیک کرده و در غیر این صورت بر روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.
ثبت نام
ورودمتاسفانه صفحه مورد نظر شما پيدا نشد!
zedoxi.comzedoxi.com - ظثیخطه.زخئ - صصص.ظثیخطه.زخئ