Zedoxi
ثبت نام
ورود
 
 

اپل تسخیر کننده بازار

gsmarena
منبع خبر :
چهارشنبه ۱ ارديبهشت ماه ۱۳۹۵
سید علیرضا ضیایی

اپل که با تولید اولین آیفون در سال 2007 پا به میدان رقابت در بازار اسمارت فون‌ها نهاد، در سال 2105 به آمار شگفتی آوری دست پیدا کرد که شاید کمتر کسی  فکرمیکرد که آیفون،بتواند  این چنین بازار گوشی های هوشمند را تصاحب کند. با زدوکسی همراه باشید  آن هم با تعدا محصولات محدود و با  تقریبا سالی یکبارعرضه کردن.

نهمین سال تولید و عرضه آیفون را میتوان به گفته بسیاری از کارشناسان  سال طلایی اپل نام نهاد  فارغ از نظر کارشناسان که میتواند بر حسب تعصب  اعمال شود آمار و ارقامی که منتشر شده نشان از موفقیت چشمگیر اپل در سال 2015 دارد.

طبق گزارشی که توسط مایکل واکلی تحلیل گر شرکت کاناکورد  منتشر شده اپل با در دست داشتن 17.2 درصد از سهم گوشی های هوشمند در بازار اسمارت فون ها  توانسته 90 درصد از سود این بازار را تصاحب کند که بسیار آمار خوبی به نظر میرسد از آن طرف جدی ترین رقیب اپل ،سامسونگ با داشتن سهم 24 درصدی  از گوشی های هوشمند توانسته سود بالغ بر 14 درصد از را از این بازار را نصیب خود کند که در مقابل رقیب خود آمار نا امید کننده‌ی است اما نسبت به دیگر اسمارت فون‌ها آمار بسیار بهتری است.

در واقع مجموع سود این دو ابر قدرت عرصه تکنولوژی از 100 درصد هم فراتر رفته و در مجموع حدودا سود 105 درصدی را رقم میزند و تنها دلیل آن علاوه بر عملکرد خوب این دو کمپانی بزرگ، عملکرد بسیار ضعیف شرکت‌ها دیگر است که بسیار نا امید کننده است.

نمودار زیر گویا همه چیز است.


 
اطلاعات مفید موبایل،بررسی تخصصی گوشی،نظرات مفید گوشی ها-زدوکسی


همانطور که در نمودار بالا مشخص است کمپانی های ناموفق اگر به همین روش ادامه دهند و تغییر خواصی در آینده نکنند محکوم به شکست هستند و شاید مجبور به خروج از این بازار شوند در مقابل باید دید که دو شرکت موفق اپل و نسبتا موفق سامسونگ‌‌ می‌توانند این راه را ادامه دهند؟جمله معروفی در این زمینه میگوید رسیدن به موفقیت سخت است اما سخت تر حفظ آن است.

شما در این باره چه فکر میکنید؟
 

 منبع: gsmarena
ویدئوهای خبری مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگذارید
 
* نام :
ایمیل :
* شرح نظر :
* کد امنیتی :
 
ثبت نظر
کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به زدوکسی‌‌ می‌باشد
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
ثبت نام
فراموشی رمز عبور
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
جهت ثبت تجربه خرید خود باید دارای حساب کاربری باشید !!!
چنانچه دارای حساب کاربری هستید، بر روی دکمه ورود کلیک کرده و در غیر این صورت بر روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.
ثبت نام
ورودمتاسفانه صفحه مورد نظر شما پيدا نشد!
zedoxi.comzedoxi.com - ظثیخطه.زخئ - صصص.ظثیخطه.زخئ